Jak przyjmować tabletki antykoncepcyjne po zmianie ze schematu 21 tabletek na 28?

Witam, przez dłuższy czas przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne z 21 tabletkami w listku. Teraz lekarz zapisał mi takie, które mają 28 tabletek. Czy powinnam zrobić 7 dniową przerwę po ostatnim opakowaniu tabletek (21) czy po skończeniu blistra od razu rozpocząć przyjmowanie nowych tabletek? Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Środki antykoncepcyjne w systemie 28 tabletek, nazywane są też tzw. ciągłą antykoncepcją. Ich stosowanie polega na ciągłym przyjmowaniu tabletek, bez przerwy wyrównawczej 7-dniowej. Ostatnie 7 tabletek w opakowaniu nie zawiera żadnych hormonów. Pomysł tego typu systemu opiera się na założeniu, że kobiecie łatwiej jest przyjmować ciągle tabletki niż zaprzątać sobie głowę liczeniem dni przerwy. W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszam do zadawania pytań i szukania odpowiedzi w naszym portalu.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.