Jak przyspieszyć gojenie się pępka po laparoskopii?

jestem po zabiegu laparoskopii i chcialabym zapytac co moglabym zastosowac na rane w pepku ktora jest najbrzydsza gdzie skora styka sie ze skora! a ktory by dzialal wysuszajaco a poza tym przyspiszal gojenie sie rany?

Tak jak ujęto w pytaniu - należy przestrzegać "stykania się" skóry - poprzez wprowadzenie rąbka jałowej gazy; a co do środka: optymalny jest płyn z okteniliną. Gojenie takich ran może zająć parę do kilku tygodni.