Jak przyspieszyć poród?

Witam serdecznie . jestem w 38 tygodniu ciazy . moj partner wyjezdza za 5 dni za granice i zostane sama chciala bym przyspieszyc porod ale nie wiem za bardzo w jaki sposob niechcialabym zrobic krzywde maluszkowi ale zostac sama jak zaczne rodzic tez nie . znacie jakies sprawdzone metody i bezpieczne ? slyszalam ze olej rycynowy moze mi pomoc wczoraj wypilam cala buteleczke 30 g ale na raty oprocz biegunki nic mi nie bylo .

Witam. Przyspieszanie terminu porodu na własną rękę bez jasnych wskazań ze strony lekarza prowadzącego nie jest dobrym pomysłem. Jeśli ma Pani możliwość to lepiej poprosić inną bliską i zaufaną osobę o towarzyszenie po wyjeździe partnera i w czasie porodu. Samą akcję porodową można delikatnie przyspieszyć i ułatwić przez pozycje wertykalne, aktywność w czasie porodu, np chodzenie, czy wzięcie prysznica, jednak jest to już działanie pod okiem położnej lub lekarza w szpitalu. Oczywiście jeśli ciąża przebiega fizjologicznie, może Pani w domu pozwolić sobie na delikatne ćwiczenia, spacer czy inną aktywność fizyczną, jednak lepiej nie próbować na siłę przyspieszać tego procesu. Maleństwo potrzebuje zrelaksowanej mamy, możliwie wypoczętej przed ogromnym wysiłkiem, jaki stanowi poród i wszystko co po nim następuje.