Jak przyspieszyć regenerację po urazie kręgosłupa lędźwiowego?

Miesiąc temu podczas martwego ciągu doznałem urazu w lędzwiu kręgosłupa. Dziś jest dużo lepiej jednak utrzymuje się stan w którym nakładanie skarpet czy wykonanie skłonu powoduje ból w dolnej części. Gdy robię np. klatkę, na koniec treningu gdy jestem rozgrzany ból jest znacznie mniejszy, dlatego wydaje mi się że zerwałem/naderwałem jakiś mięsień. Powinienem ćwiczyć partie nie angażujące pleców, biegać czy lepiej czekać do całkowitego ustąpienia bólu ? Jak mogę przyśpieszyć regenerację?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do rehabilitanta aby wdrożyć odpowiednie ćwiczenia wzmacniające mięśnie przykręgoslupowe.

Witam,
najpierw radzę udać się do lekarza w celu zdiagnozowania problemu, a dopiero po diagnozie będzie można mówić o procesie leczenia i powrocie do ćwiczeń.
Pozdrawiam