Jak przyspieszyć wygojenie po oparzeniu?

Wczoraj poparzyłam się wrzątkiem na brzuchu przez bluzkę. Rana jest otwarta od początku. Najpierw była lekko zaróżowiona i prawie nie różniła się od reszty skóry. Schłodziłam miejsce zimną wodą, wodą termalną z lodówki, na noc zastosowałam opatrunek hydrożelowy. Po nocy rana zrobiła się czerwona (jakby zaszklona) i sączy się z niej osocze, wokół rany jest rumień (rana ma ok. 2 cm). Cały dzień stosowałam opatrunek hydrożelowy.Czy mogę już stosować krem z dekspantenolem?Jak przyspieszyć wygojenie?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przede wszystkim ranę powinien ocenić specjalista chirurg. Na podstawie aktualnego stanu klinicznego zostanie wdrożone odpowiednie leczenie.