Jak przytyć 2 kg przy jednoczesnych ćwiczeniach fizycznych?

Mam 163 cm wzrostu i ważę 49 kg. Jeszcze pół roku temu ważyłam 54 kg, ale ze względu na dużą ilość tkanki tłuszczowej na brzuchu, zmieniłam całkiem swoją dietę na zdrowszą i wysokobiałkową. Do tego ćwiczę 6 razy w tygodniu, przez co udało mi się uzyskać ładną figurę i płaski brzuch. Chciałabym przytyć 2 kg, jednak żeby moje starania nie poszły przy tym na marne i żebym nadal miała płaski brzuch. Czy taka dieta jest możliwa?

Biorąc pod uwagę Pani BMI przybranie na wadze 2 kg (w formie tkanki tłuszczowej) nie powinno znacząco wpłynąć na Pani wygląd. Jednak kwestia ta jest bardzo indywidulana i nie związana z dietą. Są kobiety u których ten wzrost widoczny będzie głównie na przykład poprzez powiększenie piersi czy delikatne zaokrąglenie bioder, u innych odkładać się będzie w okolicy brzucha, u jeszcze innych w okolicy ud. Jeżeli pozostanie Pani przy ćwiczeniach powinna Pani uniknąć odkładania tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha (choć nie ma tu gwarancji, ale z drugiej strony 2 kg to ilość często nawet niezauważna dla postronnego obserwatora). Jeżeli chce Pani zwiększyć masę ciała to powinna Pani zachowując zasady zdrowego odżywiania zwiększyć kaloryczność diety niewiele ponad całodzienny wydatek energetyczny. Proszę pamiętać również, że dieta wysokobiałkowa może być stosowana przez krótki okres czasu związany z intensywnymi treningami, natomiast podaż białka powyżej 20% dziennej podaży energii w dłuższym okresie czasu prowadzi do poważnego przeciążenia organizmu, szczególnie nerek, i może się skończyć poważnymi zaburzeniami zdrowotnymi.