Jak przytyć, jeśli nie mam apetytu?

Mam 24 lata. Przy wzroście 168 cm ważę 46 kg. Bardzo chciałabym przytyć, tylko najgorsze jest to, że ja nie odczuwam uczucia głodu, zmuszam się do jedzenia, próbuję jeść na siłę. Jestem bardzo chuda, wszyscy mi o tym mówią. Wcześniej się odchudzałam, bo byłam troszeczkę przy kości, zrzuciłam te kilogramy, które chciałam, ale teraz chcę jeść normalnie i wyglądać normalnie. Nie jem w ogóle śniadań, bo nie jestem rano głodna, próbuję się zmuszać, ale nie mogę, a powinnam, bo pracuję. W ciągu dnia jak odczuwam głód, staram się jeść normalnie, tyle że zjem troszeczkę i więcej już nie mogę. Mój żołądek musiał się strasznie skurczyć przez moje wcześniejsze odchudzanie. Chciałabym jeść normalnie. Proszę o pomoc, jak można rozszerzyć żołądek? Nie jem w ogóle słodyczy, kiedyś je uwielbiałam, a teraz po prostu nie mam na nie ochoty. Włosy mi koszmarnie wypadają. Co robić? Może są jakieś metody, o których nie wiem. Nie chcę doprowadzić się do anoreksji.

Witam serdecznie,
w Twojej wypowiedzi można wyróżnić objawy anoreksji:
- masz BMI niższe od 17,5 kg/m2 (dokładnie jest to 16,3 kg/m2)
- wychudzenie zostało spowodowane przez celowe odchudzanie.
Jeśli dodatkowo masz zaburzenia miesiączkowania, to jest to prawdopodobne rozpoznanie.
Wówczas powinnaś skorzystać z konsultacji lekarza psychiatry.
Aby przytyć, powinnaś przede wszystkim jeść regularnie, o stałych porach dnia i koniecznie znaleźć czas na wartościowe śniadanie. Powinnaś jeść 5 lekkostrawnych posiłków dziennie. Dieta nie powinna zawierać początkowo produktów smażonych, wzdymających (kapusta, fasola), wysokotłuszczowych, niewskazane są też zupy mleczne, żółty ser. Mleko może być spożywane w postaci naturalnego jogurtu, kefiru, twarożku.
Owoce i warzywa powinny być początkowo gotowane. Posiłki powinny być odpowiednio przyprawione, kolorowe, pobudzające apetyt wyglądem i zapachem. Spróbuj przyprawiać świeżymi ziołami, celebruj posiłki. Twój żołądek będzie stopniowo się rozszerzał, jednak potrzeba na to czasu i systematyczności.
Przyrost masy ciała nie może być większy niż 0,1-0,4 kg/dobę i 1-2 kg na tydzień.
Wartość kaloryczna posiłków powinna rosnąć stopniowo. W pierwszym tygodniu: ok. 40 kcal/kg masy ciała, następnie ok. 60 kcal/kg masy, po kilku tygodniach o ok. 70-100 kcal/kg masy na dobę.

Skorzystaj z naszego serwisu:
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-przytycie-przepisy

Serdecznie pozdrawiam