Jak przytyć po urodzeniu dziecka?

Witam, w maju 2014 urodziłam córkę od tego czasu bardzo schudłam i nie potrafię przytyć. Przed ciążą ważyłam 62 kg przy wzroście 173 cm w ciąży przytyłam 13 kg jednak szybko to zgubiłam teraz ważę 52 kg i jest mi z tym źle... Bardzo chciałabym przytyć jednak nie wiem jak, czasami mam niechęć do jedzenia. Nie wiem co mam jeść by przytyć by wszystko rozeszło sie po całym ciele a nie tylko w brzuch... Bardzo proszę o pomoc.

Aleksander Ropielewski

Bez analizy jadłospisu i przeprowadzenia podstawowych badań nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi. W pierwszej kolejności należy wykluczyć utratę wagi z powodów chorobowych, a w dalszej kolejności skontaktować się z dietetykiem w celu dobrania zbilansowanej diety hiperkalorycznej.

Dzień dobry,

Jedna z głównym zasad przybrania masy ciała jest regularność posiłków. Należy spożywać od 4 do nawet 6 posiłków dziennie (co 2-3 godziny). Główne zasady diety:

1) wybierać produkty z wysoko wartościowym białkiem. Są to: mięso ze zwierząt rzeźnych oraz drobiu, ryby i przetwory mleczne, ze zwróceniem uwagi na żółte sery
2) włączyć do diety owoce wysokokaloryczne, jak banany, awokado, winogrona
3) dostarczać organizmowi wodę mineralną i soki owocowe. Zrezygnować z napojów gazowanych i nektarów, które mają dużo konserwantów
4) połowa zapotrzebowania energetycznego organizmu pochodzi z węglowodanów. Dlatego należy wykorzystać dużą gamę produktów mącznych, w tym pieczywo z różnymi dodatkami, np. miodu, nasion (pumpernikiel)
5) z tłuszczy należy wybierać oleje, oliwę, masło;
6) stosować jako przegryzki kaloryczne orzechy, nasiona słonecznika, suszone owoce, np. rodzynki, daktyle.
7) Można też pić Nutri-drinki, które kupuje się w aptece (bez recepty). W jednej buteleczce jest pełnowartościowy posiłek.

W tej sytuacji najlepiej skonsultować się ze specjalista dietetykiem, aby opracować indywidualny plan działania.

Pozdrawiam!
www.dietetykmedyczny.com
Kościerzyna - Bytów