Jak przytyć podczas diety wątrobowej?

Witam! Mam zalecona diete watrobowa. Waze 47 kg i chcialabym przytyc te 5 kg, ktore zgubilam podczas choroby.Choruje na AIH/ PBC.

Witam,
Przede wszystkim należy zadbać o regularność przyjmowanych posiłków. Im więcej ich np. 5,6 w ciągu doby, o mniejszej objętości tym zdrowiej i lepiej. Kaloryczność diety powinna być podwyższona odpowiednio to zapotrzebowania dobowego. Tu pomocny jest oczywiście lekarz lub dietetyk, aby te parametry ustalić.
Posiłki powinny być odpowiednio bilansowane, przede wszystkim pod względem białka, aby go w odpowiedniej dostarczyć, tłuszczów (jednak nie za dużo, gdyż dieta wątrobowa często musi przebiegać z ograniczeniem tłuszczów głównie zwierzęcych). Sądzę że w diecie powinny dominować potrawy mączne, mięsne wysokiej jakości. Uważam, że warto zwrócić się o pomoc do dietetyka, który ustabilizuje dietę pod względem i choroby i potrzeby budowy kilogramów. Pozdrawiam.