Jak przytyć przy aktywnym życiu?

Mam 185 cm wzrostu i 75 kg wagi chciałbym jeszcze przytyć z 5kg. Staram się odżywiać zdrowo ze względu na to że jestem sportowcem(uprawiam siatkówkę) , 18 lat i ciężko jest mi przytyć, bardzo duża aktywność fizyczna po 4h dziennie treningu 2 x w tyg siłownia pod siatkówkę. Ktoś mógłby mi udzielić jakieś cenne wskazówki? Podstawy odżywiania znam ale narazie efekty przychodzą bardzo wolno a teraz nawet waga od kilku miesięcy stoi w miejscu, proszę o wskazówki z góry dziękuję :)

Witam,
Pana obecna masa ciała jest w normie. Aby przytyć powinien mieć Pan dodatni bilans energetyczny. Przy intensywnych treningach należny pamiętać o odpowiedniej podaży białka. Aby zwiększyć kaloryczność posiłków można spożywać dodatkowo kilka orzechów dziennie lub kilka suszonych owoców. W ułożeniu diety dostosowanej do Pana potrzeb może pomóc Panu dietetyk.
Pozdrawiam

Witam,

jeśli trenuje Pan siatkówkę to najlepsza masa ciała zależy od pozycji na jakiej Pan gra. Zalecam udać się do dietetyka sportowego. Zapraszam do współpracy - na co dzień współpracuję z siatkarzami z PlusLigi, więc chętnie pomogę.

Pozdrawiam,
www.nutricus.pl