Jak przytyć przy pracy fizycznej w wieku 25 lat?

jak Moge przytyc Jestem Tomek mam 22 lat wzrost 178 cm i maze 55-60kg nie spadlem jeszcze nizej niz 55 ale i nie udalo mi sie zdobyc wiecej wagi ni 60 kg. mam bardzo duza aktywnosc organizmu Duzo chodze i spaceruje oraz prace ma fizyczna. co moge zrobic zeby przytyc wszyscy mowia ze waze ok. 20-25kg za malo. jak na swoj wiek.
22 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Może 20 kilogramów to przesada, ale kilka czemu by nie. Jedynym sposobem jest stosowanie diety bogatokalorycznej. Posiłki takie muszą zawierać większą ilośc węglowodanów i tłuszczy. Nie nalezy jednak przesadzać z takim odżywianiem.

Witam,
dieta na przytycie nie jest zawsze taka oczywista. Przede wszystkim należałoby ocenić Twój stan zdrowia i wykluczyć stany chorobowe, które powodowałyby niską masę ciała i problemy z przytyciem.
Z żywieniowego punktu widzenia staraj się zadbać o dietę wysokoenergetyczną, częste posiłki nawet co 2 godziny oraz zwiększenie ilości domieszanego tłuszczu roślinnego (np. dodatek oleju, oliwy) oraz orzechów, pestek, nasion. Może warto byłoby wykonać badanie składu ciała w gabinecie dietetycznym, by sprawdzić typ budowy, metabolizm oraz zawartość tkanki tłuszczowej.
Pozdrawiam

Witam,
trudniej jest przytyć niż schudnąć. Niestety. Jedzenie produktów z czarnej listy dla osób z nadwagą też nic nie da. Jedyna szansa to usprawnienie pracy jelit, czyli polepszenie wchłaniania. Sprawne, zdrowe jelita są w stanie przyswoić odpowiednią ilość składników odżywczych i dołożyć potrzebnych kilogramów. Uzyskamy taki efekt odżywiając się produktami naturalnymi, bez chemii, konserwantów, sezonowymi. Bazą są zboża, warzywa, strączkowe, eko mięso i ryby, naturalne tłuszcze, orzechy, słody. Szczegóły na mojej stronie.