Jak przytyć, żeby mieć odpowiednią wagę

Mam 15 lat i jestem mężczyzną ważę 55 kg i mam 179 cm wzrostu. Co zrobić żeby przytyć? I ile mam niedowagi??

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 17,19 i znajduje się między 3 a 10 percentylem (blisko 10 percentyla). Oznacza to, że masz niedowagę. Aby zmienić swoją masę ciała powinieneś przytyć kilka kg.

Powinieneś zastosować dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach oraz zastosować ćwiczenia, które pozwolą na rozbudowanie masy mięśniowej i jednocześnie zwiększenie masy ciała. Nie należy mylić diety na przytycie z dietą niezdrową, zawierającą duże ilości słodyczy, produktów typu fast-food.

Pozdrawiam