Jak przywrócić miesiączkę po odchudzaniu?

Witam.Moja chrześnica zaczęła się odchudzać 3 miesiące temu. Schudła 13kg,obecnie waży 52kg przy 166cm.Od dwóch miesięcy nie ma okresu.Była z rodzicami u lekarza który stwierdził,że aby okres wrócił musi przytyć,ale ona nie ma zamiaru tego robić.Według mnie też nie ma po co przytyć-teraz wygląda dobrze,ma wage w normie itp czy da się przywrócić miesiączke bez przytycia?Co trzeba robić?Dodam,że ma ona 12lat.Przejmuję sie nią,ona naprawde nie chce przytyć,ale przeciez miesiaczka jej musi wrócić.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do ginekologa. Jeżeli lekarz nic więcej nie wymyśli proponowałbym jednak rozważenie zwiększenia masy ciała.