Jak radzić sobie po kłótni z partnerem?

Witam ,mam ukończone mam 23 lata ostatnio pokłóciłam się z chłopakiem ale zupełnie nie wiem o co jemu chodzi ,co chwila ma inny humor 2 dni jest dobrze a 3 dni źle czepia się o wszystko i mnie za wszystko obwinia pytałam się czy ma jakiś problem mówił że nie ma ,nie wiem co mam zrobić bo martwię się o niego dodam że chłopak ma 24 lata i kiedyś miał depresję

Dzień dobry! Warto poprosić partnera o szczerą rozmowę w spokojnych warunkach, gdzie nikt Państwu nie będzie przeszkadzał, by mogła Pani wysłuchać jego perspektywy, dlaczego ma tak zmienne nastroje, jakie uczucia przeżywa w związku z tym i jakie ma myśli wokół tego. Być z nim i próbować go zrozumieć bez przerywania i oceniania jego zachowań, uczuć czy myśli. Trudno powiedzieć, czy to pomoże, na pewno będzie to dobry wstęp do zobaczenia, co się w nim dzieje. A to z kolei będzie pomocne zarówno dla Pani, jak i dla partnera i Waszej relacji. Nawiązując jeszcze do Pani informacji o depresji partnera w przeszłości, to, że przechodził depresję, nie musi mieć znaczenia w tej sytuacji. Może to być problem relacyjny. Tego nie wiemy i bez informacji zwrotnej od partnera, możemy tylko się domyślać. Życzę zatem owocnej rozmowy w spokojnych warunkach!
Pozdrawiam, Tomasz Kościelny, psychoterapeuta psychodynamiczny. Pracuje indywidualnie, z parami, małżeństwami i grupami w Warszawie, http://subteno.warszawa.pl