Jak radzić sobie po nagłej śmierci matki?

Mam 23 lata, 2 miesiące temu zmarła moja mama, nagle. Od tego czasu nie potrafię sobie poradzić sama ze sobą. Przez pierwsze 3 tygodnie po śmierci prawie nie wychodziłam z domu, sztywniało mi całe ciało, bylam u psychologa i psychiatry, wykonalam wszystkie badania które wyszły dobrze, mialam robione EKG 4 razy poniewaz kłuje mnie w mostku, dostałam leki na nerwice po których czułam się jeszcze gorzej. Odrzuciłam wszystkie i zaczełam brać tylko ziołowe. Mam wsparcie w rodzinie, narzeczonym. Było już dobrze przez ok 3 tygodnie. I teraz na nowo wszystko wraca. Mrowienie w nogach, rękach, wrażenie, że zaraz przestanę oddychać, lęk przed śmiercią. Wiem że to wszystko wywołują nerwy, mam świadomość że to wszystko dzieje się w mojej głowie natomiast nie wiem jak to hamować, dopada mnie to z nienacka i potrafi trzymać godzinami. Nie chcę zażywać psychotropów. Czasu nie cofnę i życia mamie nie zwrócę, natomiast nie chcę męczyć wszystkich wokół swoimi "napadami". Chcę żyć normalnie. Tylko jak?

Witam Panią, w tej krótkiej notatce zaprezentowała Pani dużą świadomość siebie - gratuluję. Proszę znaleźć sobie psychoterapeutę, z którym będzie Pani przez pewien czas w stałym kontakcie. Utrata najbliższej osoby jest niezwykle bolesna i stresująca, trudno się z tym pogodzić. Za każdym razem, kiedy przypomina sobie Pani o utracie swojej Ukochanej Mamy powracają symptomy, które Pani opisuje. Specjalista pomoże Pani przejść ten bardzo trudny okres, bo to jest jeszcze bardzo krótki czas po stracie osoby najbliższej, kochanej. Jeżeli jest Pani osobą wierzącą, dobrze skontaktować się z księdzem i dużo się modlić - to zawsze pomaga.
Powoli żegnając duszę Mamy proszę powracać do żywych: do narzeczonego, do rodziny, do przyjaciół i do siebie samej. Utrata jest bardzo bolesna, ale życie w którym Pani uczestniczy trwa nadal.
Życzę powodzenia. Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl