Jak radzić sobie w alkoholiźmie?

jestem od trzech lat niepijącą alkoholiczką,natomiast mąż codziennie od paru ładnych lat pije dwa ,trzy piwa .Widzę z obserwacji że musi się napić,ja twierdze że wpada w alkoholizm .wiem przez co przeszłam,byłam na odwyku w szpitalu i długo na rozmowach u psycholog.obawiam się że mąż jest alkoholikiem,twierdzi że tylko drobnym p,ijaczkiem.gdy zwracam mu uwage to zaraz robi się nerwowy i wybuchowy Proszę o jakiś pierwszy krok na początek,.jak mogę do niego doj ść.BaRDZO DZIĘKUJE

O sytuacji, o której Pani pisze, można myśleć z dwóch perspektyw. Z perspektywy Pani męża, o tym, jak mu pomóc. Mając jednak za sobą leczenie, zapewne ma Pani świadomość, jak ważna jest własna motywacja i chęć podjęcia leczenia. Trudno jest zmusić kogoś do leczenia, zmiany zachowań. Druga perspektywa to perspektywa Pani. Domyślam się, że picie męża musi stanowić też trudność dla Pani. O tym, jak radzić sobie w takiej sytuacji oraz jak skutecznie stawiać granice mężowi, najlepiej żeby porozmawiała Pani z terapeutą, z którym pracowała Pani wychodząc z uzależnienia.

Dzień dobry,

Myślę, że Pani mąż nie tyle co "wpada w alkoholizm", tylko już jest uzależniony.
Jak również to, że sama Pani - bacząc na Pani doświadczenie - wie jak dotrzeć i jak rozmawiać z własnym mężem, żeby namówić go na leczenie.