Jak radzić sobie w sytuacjach stresowych?

Witam,mam problem związany ze stresem.Od ok roku przystępuje do egzaminów praktycznych na prawo jazdy,które za każdym razem oblewam najczęściej w pierwszych minutach.Nie jest to związane z moimi umiejętnościami a stresem jaki wywołuje u mnie egzamin-na samą myśl robi mi się niedobrze,przed każdym egzaminem nie umiem spać albo budzę się w środku nocy zalana zimnym potem,w samym ośrodku trzęsę się ze strachu,serce bije nienaturalnie szybko-proszę mi doradzić co zrobić,gdzie się udać po pomoc

Dzień dobry!

Polecam psychoterapię w nurcie poznawczo-behawioralnym z elementami racjonalnej terapii zachowania, której celem jest odkrycie swoich emocji i przekonań, myśli, związanych z doświadczeniem egzaminu. Pomocna może być też nauka metod relaksacyjnych, umiejętności samodzielnego obniżania poziomu stresu i lęku.

Pozdrawiam!

Warto skonsultować się z psychologiem, psychoterapeutą, który pomoże zrozumieć emocjonalne przyczyny nadmiernego stresu i przepracować je. Dodatkowo może wesprzeć technikami radzenia sobie z lękiem i stresem.

Proszę udać się do psychologa poznawczo-behawioralnego. Dobrym sposobem na takie problemy jest na przykład wizualizacja. Psycholog poznawczo-behawioralny może również zaproponować inne metody które pomogą okiełznać stres.pozdrawiam