Jak radzić sobie w związku z alkoholikiem?

Witam. Zacznę od tego że jestem żoną alkoholika. Jesteśmy ze sobą od kilku lat, mamy dwójkę dzieci 10lat i 11 miesięcy. Mąż ma problem alkoholowy, pije po kilka piw dziennie. Nie pomaga w niczym, nie interesuje się niczym. Od kilku lat mamy kredyt hipoteczny, mieszkamy z tesciami. Myślałam, że to coś zmieni... że teściowa wpłynie na jego zachowanie. Zawsze gdy nie umieliśmy się dogadać (gdy mieszkaliśmy osobno) biegł do mamusi i żalił się jej. Więc myślałam że gdy teściowa zobaczy jak jej syn się zachowuje to wpłynie na niego-skutek jest odwrotny, też się z rodzicami kłóci. Wyzywa ich. Wszystkie niepowodzenia, również nieprzyjemne skutki picia alkoholu spadają na mnie. Jestem obarczana wszystkim. Mąż wogóle nie pomaga, nie intetesuje się. Ma swoją "jaskinie" w piwnicy domu w suszarni. Wiele razy mógł się tam zaszyć i przemyśleć wszystko. Nic takiego. Wymyśla że pije przeze mnie, że go nie rozumiem. Tymczasem ja odkąd urodziło się drugie dziecko nie mam wogóle czasu dla siebie. Cierpi przy tym starszy syn. Ja już nie mam siły. Bliskie mi osoby mówią zajmij się sobą, dziećmi... Ale tak się nie da, tym bardziej że nigdy nie wiem w jakim humorze pojawi się w domu. Najgorsze jest to że nie mam gdzie iść i liczyć na pomoc. Czy taki już moj los?

W sytuacji gdy osoba uzależniona od alkoholu, z powodu tego uzależnienia, źle funkcjonuje można wystąpić o przymusowe leczenie. Zazwyczaj takie komisje znajdują się przy Urzędach Miasta. Tam, składa się wniosek. Dobrze gdyby było kilku świadków popierających Pani opinię. Gdy komisja zatwierdzi takie podanie, sprawa trafia do sądu a ten może nakazać przymusowe leczenie odwykowe. Jeśli mąż pod wpływem alkoholu jest agresywny lub awanturuje się zawsze może Pani wezwać policję. Najpewniej w takiej sytuacji zostania założona Niebieska Karta, co w przypadku starania się o przymusowe leczenie będzie działało na Pani korzyść. Każda interwencja policji będzie odnotowana, im ich więcej tym szanse na pozytywne dla Pani postanowienie sądu wzrastają.