Jak radzić sobie w związku ze starszym mężczyzną?

Jestem rozdarta emocjonalnie. Od 3 lat jestem w związku na odległość z chłopakiem z innego kregu kulturowego i wyznajacego inna religię. Widujemy sie co ok 2/3miesiace. Bardzo go kocham, jednak jestem nieszczęśliwa. Bo to,ze jestesmy od siebie tak daleko,i nie do konca akceptowani przez otoczenie sprawia,ze czuję ,ze to moze byc zwiazek bez przyszlosci. Ja jednoczesnie go unieszczesliwiam bo on widzi,ze nie traktuję go w 100%powaznie,bo wiem,ze rozsadek podpowiada mi aby to zakonczyc. Kiedy on sugeruje rozstanie,bo widzi,ze mozliwe,ze ja tego chce to nie mogę sie z tym pogodzic i cierpię. Ale z nim na 100%tez ciezko mi być,bo to by oznaczalo przynajmniej poczatkowo przeprowadzke do innego kraju.nie wiem co robić,kocham go i nie chxe go stracic ale jednoczesnie czuje,ze go mecze i marnuje jego czas. On jest troche starszy ode mnie i mysli juz o zakladaniu rodziny itp ;( :(

Witam
Czasem napotykamy na swojej drodze sytuacje, w których czujemy się kompletnie zagubieni. Wydaje nam się, że nie ma dobrego rozwiązania, bo każdy krok w którąś ze stron wywołuje falę negatywnych emocji.
Samemu trudno jest poradzić sobie z takim impasem, a jednorazowa odpowiedz "proszę zrobić tak...." nie będzie dla Pani satysfakcjonująca. Pomoc w podjęciu decyzji wymaga dokładnego zapoznania się z problemem. dlatego zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa. Wspólnie przyjrzycie się tej sytuacji z różnych perspektyw. Być może wgląd osoby niezaangażowanej emocjonalnie pozwoli Pani nabrać dystansu i odpowiedzieć sobie na pytanie co dla mnie jest najlepsze.
Mieszka Pani w dużym mieście, gdzie można znaleźć psychologów pracujących za pomocą bardzo różnych metod. Stawia to Panią przed dużą możliwością wyboru. Wydaje mi się, że osoba, zajmująca się pomocą w kryzysach psychologicznych powinna pomóc Pani w przezwyciężeniu doświadczanego dyskomfortu. Zachęcam do tego, żeby nie zwlekać z podjęciem decyzji.
Joanna Frąckowiak

Dzień Dobry Pani,

Mam zbyt mało danych.

Z Pani relacji wynika, że pojawiły się u Pani wątpliwości.

Rozumiem Panią, tak jak mogę, że podjęcie przez Panią wiążącej decyzji, może być dla Pani ogromnym wyzwaniem i może Pani odczuwać ambiwalentne uczucia, które wprowadzają Panią w stan niepewności i poczucie rozdarcia emocjonalnego (za słowami Pani).

Nie napisała Pani z jakiego kraju pochodzi Pani Chłopak?
Myślę, że będąc w relacji "na odległość" z Partnerem z innego kręgu kulturowego oraz wyznającego inną religię jest uniemożliwione poznanie Jego potrzeb, Jego myśli, oczekiwań, marzeń domniemam, że mogłaby być utrudniona komunikacja, między Państwem.
Nagminnie pojawia się duża trudność umiejętnej komunikacji z Partnerem kulturowo i wyznaniowo podobnym...

Po zapoznaniu się z Pani listem, nie jestem w stanie określić, jakości Pani związku, Co? i Dlaczego? dla Pani i Pani Partnera jest ważne?

Jest to takie wyzwanie, które wymagałoby od Pani samodzielnego podjęcia decyzji, kierując się rozumem, ale i sercem...

Myślę, że pomocna byłaby dla Pani rozmowa z Psychologiem, która pomogłaby Pani w podjęciu decyzji.

Gdyby miała Pani życzenie zwyczajnej rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pani tylko satysfakcjonującego wyboru,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605