Jak radzić sobie z aftami po założeniu aparatu na zęby?

Witam. Ostatnio zalozylam sobie na Aparat ortodentystyczny, pozniej zostal zalozony takim specjalne szyny aby wyrównać zgryz. Od tego czasu na policzku od wewnętrznej strony robią mi się odgniecenia a w nich afty. Po jednej stronie mam wydaje mi się ze zapalenie, spuchnięty policzek i boli niemiłosiernie. Na noc przykładam sobie gazik między policzek a metal aby rana mogła odpocząć trochę. Posiadam maści dentosept itd ale potrzebuje czegoś więcej ponieważ doszło do tego ze nie jem nic. pomocy

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta. u stomatologa/ortodonty aby ocenić prawidłowość założenia aparatu i ew zmiany w ustawieniu co umożliwi wyleczenie powyższych zmian.