Jak radzić sobie z agresją u 4-letniego dziecka?

Witam, mam problem z moim 4 letnim synem. Od jakiegoś czasu przejawia u siebie bardzo agresywne zachowania gdy czegoś mu zabronione, bije, szczypie, gryzie i krzyczy, żadne próby uspokajania nie pomagają. czy wybrać się z dzieckiem do specjalisty czy próbować jakichś innych metod niz dotychczas?

Witam,
zalecana jest konsultacja u psychologa dziecięcego lub psychoterapeuty systemowego, czy też pomoc można uzyskać w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej.
Pozdrawiam serdecznie