Jak radzić sobie z agresją w związku mając 22 lata?

Witam moja sytuacja wyglada tak w styczniu 2019 bedzie 6 lat jak jestesmy razem przez te 6 lat przezyłam piekło czuje sie wykonczona psychicznie bił mnie zostawiał wracał pisal z innymi kłamał itd teraz juz nie ma nawet ze mna wspolnych tematow jak mi ubliza tzn wyzywa mnie to zaraz zaczynam agresywnie reagowac biore wszystko co ostre pod reke zeby go tylko wystarczyć nie wiem co ze mna nie tak ze tsk reaguje od pewnego czasu umie sie postawic

W tym wypadku najlepszym wyjściem jest zakończenie tego związku zanim stanie się tragedia. Podjęcie psychoterapii natomiast pomoże pani dojść do stabilności i równowagi. Proszę nie tracić siebie i swojego życia z człowiekiem, który na to nie zasługuje. Co więcej przemoc domową może (do czego namawiam) Pani zgłosić na policję i założyć niebieską kartę. Pozdrawiam

Witam, proszę skorzystać z pomocy psychologicznej. Może Pani otrzymać bezpłatne wsparcie psychologiczne i prawne w ośrodku interwencji kryzysowej, w Gdyni na ul. Biskupa Dominika 25. W Gdańsku w Centrum Praw Kobiet, Kosynierów 11 lub w Ośrodku Interwencji Kryzysowej PCK, Pl. ks. Gustkowicza 13. Proszę skorzystać z możliwości rozmowy i wsparcia.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka

Witam Panią,
Zapewne już Pani się przekonała, że wszelkie próby zmiany
zachowania partnera skazane są na porażkę.
Jeżeli przez prawie 6 lat nie zmienił swojego zachowania
i sposobu traktowania Pani, to nie zrobi tego już nigdy.
Myślę, że powinna Pani poważnie, a właściwie jak najprędzej,
zastanowić się nad sensem tego związku.
Czy na tak chwiejnych, a właściwie żadnych podstawach można
zbudować waszą wspólną przyszłość?
Warto też zastanowić się i odpowiedzieć sobie na pytania:
Czy pani jest w stanie akceptować przez całe życie
takie zachowania partnera?
Jak długo jest Pani w stanie to wszystko znosić?
Czy w taki sposób chce Pani spędzić resztę życia?
Czy w przyszłości w takiej atmosferze chce Pani wychowywać swoje dzieci?
Czy czuje się Pani bezpiecznie?
Czy Pani dzieci będą mogły spokojnie żyć i rozwijać się?
Czy będą mogły liczyć na poczucie bezpieczeństwa?
Tych pytań możemy zadać znacznie więcej.
Jest jeszcze jedna sprawa - niepokojące jest to, że pozwala Pani
partnerowi na to, żeby Panią upokarzał i tak źle traktował,
że zrezygnowała Pani ze swoich marzeń i z siebie samej.
Myślę że natychmiast powinna Pani zerwać ten związek
i jak najprędzej skonsultować problem z psychologiem.
Przede wszystkim ważne jest, żeby odzyskała Pani równowagę
wewnętrzną, odbudowała pozytywny obraz siebie, wzmocniła
poczucie własnej wartości i zbudowała własną niezależność.
Jeżeli tego Pani nie zrobi, będzie Pani czuła się uzależniona
od partnera, a każdy nieprzyjemny incydent będzie powodował
dyskomfort wewnętrzny, potęgował Pani złe samopoczucie,
obniżał Pani poczucie własnej wartości
i może doprowadzić do zaburzeń nerwicowych lub innych zaburzeń.
Może też dojść do tragedii.
Jeżeli będą trudności z zakończeniem tej relacji, proszę wezwać policji.
Zachęcam też Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną,
wzmocnić poczucie własnej wartości,
oraz zdobyć umiejętność kontrolowania emocji
i radzenia sobie ze stresem, dzięki czemu odnajdzie Pani
sens własnego istnienia i będzie Pani mogła rozpocząć nowy etap
w życiu, a następnie stworzyć satysfakcjonujący związek.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl