Jak radzić sobie z alkoholizmem?

jestem też alkoholikiem już 20 lat,kilka razy próbowałem terapii i leczenia.Byłem w ośrodku zamkniętym nic to nie dało.Proszę o pomoc

Prawdopodobnie Pana motywacja do leczenia i wyzdrowienia w tamtym okresie była zbyt niska, dlatego terapie zakończyły się niepowodzeniem. Za skuteczność w terapii odpowiedzialne są dwie strony relacji terapeutycznej: pacjent i jego b. silna motywacja do współpracy z lekarzem i zespołem terapeutycznym oraz poziom kompetencji terapeutycznych terapeuty; właściwe interwencje i we właściwym momencie terapeuty stanowią również istotną zmienną w skuteczności danej formy leczenia. Niemniej największ odpowiedzialność za efektywność terapii spoczywa na pacjencie, tj. siła jego motywacji do wyleczenia się oraz zgodna współpraca z całym personalnym "leczniczym. Pozdrawiam