Jak radzić sobie z atakami agresji przy chorobach tarczycy?

Witam . Od ponad 2,5 roku mam problemy z tarczyca i od tamtego czasu mam problemy z nerwami a od 5 miesiecy doszlo do tego ataki agresji. Bardzo latwo mozna mnie zdenerwowac i wpadam wtedy w furie poczatkowo byly tylko obraźliwe słowa i rzucanie przedmiotami . Od jakiegos czasu dochodzi do tego ze urzywam sily i dochodzi do przemocy w stosunku do mojego męża. Wystarczy ze cos nie jest po mojej mysli i wtedy sie zaczyna po tem się uspokajam i mam wyrzuty sumienia ze przekroczyła granice. Cały czas wszedzie doszukuje się podstepów i spisków. Prosze mi doradzic gdzie mam sie zglosic i co moge z tym zrobic .

Lek. Wojciech Zygmunt

Jeżeli jest to wina niewyrównanej czynności tarczycy, to najlepszym sposobem jest ją prawidłowo wyrównać. Polecam oznaczyć TSH, fT4 i fT3 i sprawdzić, czy wyniki są w normie (wyrównana czynność tarczycy). Jeżeli tak nie jest to przyczyny tych objawów upatrywałbym się w psychice i wówczas zalecałbym udanie się do psychologa i psychiatry. Pozdrawiam i życzę zdrowia.