Jak radzić sobie z atakami paniki w młodym wieku?

Witam ! Mam taki problem ze bardzo często zdarza mi się mieć atak paniki , do tego dochodzą dreszcze oraz stan podgoraczkowy ból głowy sztywnienie karku potliwosc dłoni zabozenia widzenie szczekoscisk ból stawów i ogólnie obawa że coś mi się zaraz stanie jaki i obawa że umrę. Dodam że zrobiłam morfologia z rozmazem crp oraz ob i wszystko jest w normie, usg klatki piersiowej i RTG pluc i wszystko jest jak najbardziej w porządku, od czego są te objawy i gdzie mam się z tym zglosic ?

Witam, opisane przez Panią objawy są charakterystyczne dla zaburzeń emocjonalnych. Aby dokładnie zdiagnozować co się z Panią dzieje potrzeba więcej informacji, zachęcam, aby zgłosiła się Pani do psychoterapeuty, który pomoże zdjagnozować źródło problemów i zaproponuje odpowiednia terapię. Pozdrawiam

Witam Panią
Objawy, które Pani opisuje często towarzyszą zaburzeniom lękowym
i atakom paniki.
Zaburzenia lękowe, w tym ataki paniki, nie tylko dezorganizują
życie, ale też przynoszą poczucie niepewności i zagubienia,
ograniczają niezależność, hamują aktywność społeczną i utrudniają
normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, zabierając tym samym
całą radość życia.
Zaburzeniom lękowym często towarzyszy rozdrażnienie,
napięcie psychiczne, znaczne obniżenie nastroju,
nieumiejętność odpoczywania…
Każdy lęk, również ten związany z atakami paniki,
lęk o własne zdrowie czy lęk przed śmiercią, przyczynia się
do odczuwania różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych.
W konsekwencji, ludzie cierpiący na zaburzenia lękowe,
ataki paniki, mogą odczuwać różne objawy wywołane
rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,
m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,
ból w okolicach serca, kołatanie serca, przyspieszone tętno,
bóle głowy i wiele innych dolegliwości, które jeszcze bardziej
potęgują ich lęk.
Zdarza się, że podczas ataku paniki występują objawy
podobne do zawału.
Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach
powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta
i co raz trudniej go ujarzmić.
Zaburzenia lękowe i ataki paniki są w pełnie uleczalne
na drodze odpowiednio dopasowanej psychoterapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami lęków i ataków paniki oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl