Jak radzić sobie z atopowym zapaleniem skóry?

witam mam 28 lat,od pewnego czasu swędzi mnie skóra, byłam u lekarza i stwierdził atopowe zapalenie skóry, niestety u lekarza w UK i jak to tu nic nie dał na to, kazał myć się delikatnych płynach , szampon zmienić i proszek bo go właśnie tu przyjeżdżając zmieniłam. Ale problem mam na twrzy swędzi mnie i łuszczy na brodzie poza tym wycieka jakiś płyn jak za mocno drapie, a pod okiem najbardziej swędzi i drapie , proszę o pomoc , dziękuje

Witam. W tej sytuacji powinna Pani przede wszystkim dbać o odpowiednie nawilżenie skóry - optymalnie jest stosować specjalnie przeznaczone dla cery alergicznej emolienty. Powinna Pani wybiarać dostępne jedynie w aptekach kosmetyki dla cery wrażliwej i atopowej (żele do mycia twarzy, kremy, płyny do kapieli, balsamy).