Jak radzić sobie z bardzo niską samooceną?

Jak mogę sobie poradzić z tym, ze zawsze jak mi coś nie wyjdzie któryś raz z rzędu to zaczynam płakać i jeszcze bardziej zamykam się w sobie. Już zaczynam nawet sądzić, ze nic mi się już więcej w życiu nie uda. Sama jestem dość słaba psychicznie trochę jest to spowodowane moim spokojnym charakterem. Boję się pójść z tym do psychologa bo nie chcę dać rodzinie powodu, że jest coś ze mną nie tak. W dodatku mam niską samoocenę. Jak sobie z tym radzić i co mogę z tym zrobić?

Nie musisz się martwić. Niską samooceną zajmuje się coach, terapeuta, psycholog, pedagog :)

Masz 20 lat. Jesteś młodą osobą - świat przed Tobą! Szukaj inspiracji :) Zapraszam Ciebie do odwiedzania naszego psychobloga - możesz tam znaleźć kilka porad dot. samooceny. Dużo rozmawiaj, ćwicz komunikację z ludźmi i popełniaj błędy :) One nas dużo uczą.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
ZAPRASZAM NA
http://psychopedagog.eu

PSYCHOBLOG SPOŁECZNY
http://psychopedagog.eu/blog/

POLUB NAS NA FACEBOOK'u
http://facebook.com/psychopedagogeu

Witam serdecznie,

Nasuwają się pytania, co takiego dzieje się w Pani rodzinie, że nie może Pani pokazać prawdziwej siebie, potrzebującej pomocy, ale (niestety z jakiś powodów) musi Pani kreować wizerunek kogoś zupełnie innego niż Pani jest naprawdę?
To bardzo trudna sytuacja, nie mieć wśród bliskich wsparcia, a widzieć z ich strony zagrożenie.
Myślę, że to jest ogromy obszar do pracy z psychologiem.
Relacje z rodzicami, tworzone jako pierwsze relacje w życiu, są fundamentem wszelkich relacji z innymi ludźmi, także sposobu patrzenia na siebie.
Spokojny charakter, nie musi być słabym charakterem. Niestety społecznie promuje się osoby przebojowe, asertywne, które potrafią walczyć o siebie.
Spokojne usposobienie także może być ogromną wartością i dla Pani samej, ale także osób, które będą z Panią miały możliwość kontaktu.
Jest Pani młodą osobą, proszę poszukać pomocy u specjalisty (psychologa/psychoterapeuty) i dać sobie szansę na zmianę tego, co już na starcie dorosłego życia jest dla Pani obciążeniem.
Obszar Pani troski o to "co pomyślą sobie o mnie inni" też może być ważnym tematem do rozmów na psychoterapii.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego,
Katarzyna Włoch
ZAPRASZAM NA
http://charakterownia.pl

Witam, powinna Pani zgłosić się do psychologa, ponieważ jest Pani pełnoletnia, nikt z rodziny nie będzie poinformowany o fakcie podjęcia przez Panią spotkań z psychologiem.Może odbyć Pani to spotkanie płatnie lub bezpłatnie w ramach NFZ, należy wtedy udać się do lekarza POZ i otrzymać skierowanie do Poradni Zdrowia Psychicznego, lub ( pomijając lekarza POZ) bezpośrednio w poradni zdrowia psychicznego wyznaczyć wizytę do lekarza psychiatry, który skieruje Panią do psychologa. Pozdrawiam serdecznie.

Witam,

jak Panią czytam to na pierwszy plan wysuwa mi się Pani samotność. Przykre, że przed rodziną nie może Pani się otworzyć i porozmawiać o swoich kłopotach. Zastanawiam się jak wygląda Pani system wsparcia, czy są wokół Pani przyjaźni ludzie, przy których może Pani pokazać swoje słabości?Zachęcam do udziału w warsztatch z poczucia własnej wartości bądź innych rozwojowych dla kobiet. Być może ciekawym rozwiązaniem dla Pani byłby udział w treningu interpersonalnym. Zawsze tez warto udać sie na konsultacje psychoterapeutyczną, gdzie będzie Pani mogła znaleźć najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!