Jak radzić sobie z bezsennością mając małe dziecko?

itam, Dwa miesiące temu urodzilam synka. Był owinięty Pępowina, w inkubatorze chwilę leżał.. słabo przybieral na wadze. Zaczęło mnie to przerastać. Udawałam że jest ok ale nie było. 3 tygodnie po porodzie było kilka kiepskich nocy. Strasznie płakał. Nie widziałam jak mu pomóc. Gdy kiepskie noce że strony synka minęły ja nie mogłam spać ! Potrafiłam całą noc lezec nerwowo i sen nie nadchodził. Nakręciłam się do tego stopnia z przychodzi wieczór a ja mam leki przed NIEspaniem. To jest straszne. Paralizuje mnie. Byłam u psychiatry to przepisała mi leki na spanie które nie pomagają. W dzień mam mega huśtawkę nastrojów. Raz się ciesz a raz płacze. Mam dość czasami własnego dziecka. Czy to depresja poporodowa ? Najbardziej boli mnie ta bezsennosc. Ja chcę normalnie spać a nie umiem. :(

Witam!
Sprawę można załatwić, pod warunkiem, że Pani nie karmi piersią, leczeniem zaburzeń emocjonalnych połączonych z problemami ze snem. Karmiąc piersią, nie może Pani przyjmować leków przenikających do mleka! Same leki nasenne nie rozwiążą problemu. Należy pomyśleć o psychoterapii, lub przynajmniej o "Treningu autogennym" Schultza (do dostania w empiku lub sprzedaży wysyłkowej), ponadto leki p/depresyjne grupy SSRI, oczywiście jeżeli Pani nie karmi piersią.
Powodzenia
W. Łuczkowski.

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem. Stres nie wpływa korzystnie na sen. Napisała Pani że się "nakręca" i denerwuje przed snem. Czy próbowała Pani skorzystać z technik relaksacyjnych, tak aby pomóc sobie wyciszyć się przed snem? Proszę zaobserwować co pomaga zasnąć Pani dziecku. Przesyłam link do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/depresja-poporodowa
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl