Jak radzić sobie z bólami kręgosłupa?

Od ponad 2 lat niemal ciagly bol ppdobny do rwy. Bardzo czesto bole pojawiaja sie nad ranem tak,że nie można się przekręcić w łóżku na bok. Kilkakrotne blokady i kriolezje bez wyraznej poprawy. Jedna diagnoza stawy krzyżowo biodrowe druga niestabilności kręgosłupa, brak mi juz pomyslow gdzie i jak sie leczyc a przede wszystkim co to jest i ja to leczyc by wreszcie nie muslec o bólu. Ostani wynik: W badaniu MR odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgostupa stwierdza Państwo: na poziomie L3 / 4, L4 / 5 okrężne uwypuklenia krążków m / Kr typu wybrzuszenia płyty. Zaostrzenia obustronnie w Stawach m / KR ograniczające Światło otworów m / KR. Na poziomie L3 / 4 w Części lewobocznej Krążka m / Kr widoczny objaw pierścieniowy łzowego oraz niewielki ucisk nerwu rdzeniowego L3 w otworze m / Kr wtórne do ZMIAN dyskopatycznych oraz zwyrodnieniowych. Na poziomie L4 / 5 w Części prawobocznej Krążka m / Kr widoczny objaw pierścieniowa konstrukcja rozdarcie oraz niewielki ucisk nerwu rdzeniowego L4 w otworze m / Kr wtórne do ZMIAN dyskopatycznych oraz zwyrodnieniowych - Poza Tym kanat kręgowy oraz otwory międzykręgowe bez Cech stenozy wysokość Trzonów oraz krążków m / Kr prawidłowa - lordoza lędźwiowa zachowana - rdzeń kręgowy i Stożek rdzenia o prawidłowej intensywności sygnału - na poziomie S2 / 3 wewnątrzkanatowo torbiel oponowa długości 6 mm WNIOSKI; miernie nasilona dyskopatia L3 / 4, L4 / 5

Opisano dyskopatię i liczne wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowe, radziłabym konsultację z neurochirurgiem i decyzję o zabiegu. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.