Jak radzić sobie z bólem i opuchlizną zęba?

W czwartek byłem u dentysty z bólem i lekkim spuchnieciem , w miejscu gdzie 5 lat temu zakładałem most. Dentysta zrobił zdjęcie i powiedział ze w górnej 5tce jest jakaś zmiana. Potrzebne leczenie kanałowe. Rozwiercił mi i założył lekarstwo. Opuchlizna i ból cały czas się nasilał wiec w sobotę poszedłem jeszcze raz. Dentysta wyjął mi truciznę i powiedział ze robi się jakiś obrzęk. Mam otwartego zęba. Przepisał mi Augmentin 2xdziennie i ketanol. Opuchlizna cały czas się powiększa, nawet pod okiem

Magdalena Szpala

Trzeba pilnie zgłosić się do stomatologa!
Obrzęki szerzące się do okolicy oka mogą grozić poważnymi powikłaniami. Być może trzeba będzie naciąć zmianę (prawdopodobnie ropień), jeśli to nie pomoże usunąć zęba ( i most).