Jak radzić sobie z bólem kości piszczelowej?

Dzień dobry , dzisiaj uległam wypadkowi tzn. spadłam ze schodów.Udało mi sie wrócić do domu lecz niestety w domu noga zaczęła bolec od kości piszczelowej przez strzałkową do kostki kostka spuchła a stopa wydaje się trochę przekrzywiona i jest problem w poruszaniu się .Czy może to być bardzo poważny uraz i czy będzie konieczne założenie gipsu?

Lek. Paweł Szadkowski

Najpewniej jest to po prostu stłuczenie, ale ddyby objawy nie ustępowały, bądź nasilały się, proszę udać się do lekarza. Ocena, czy konieczny będzie gips, zależy od lekarza ortopedy, który najpewniej zleci rtg.