Jak radzić sobie z bólem pięty po urazie?

Dzień dobry, Jakiś czas temu w piete (dokladnie na brzegu pięty w stronę środka stopy) wbił mi się kawałek metalu (podobny do igly, tylko grubszy około 2mm).Wbił się na głębokość okolo 1,5cm. Po kilku godzinach zaczęłam odczuwać ból. Nastepnego dnia ból był jeszcze większy, chodzilam na palcach. W nocy ból był jeszcze silniejszy. Nastepnego dnia poszłam do lekarza. Doktor powiedział, że jest to stan zapalny. Przepisał mi leki przeciwzapalne (na 4 dni), antybiotyk na 7 dni. Powiedział, że po dwóch dniach powinno być lepiej. Minęło juz 9 dni. Jest już lepiej, mogę stanąć na lewą stopę. Ale ból jest nadal duży. Nie mogę normalnie chodzić. Gdy ucisne miejsce, w ktore wbił się metal czuję bardzo duży ból, ktory rozchodzi się na całą nogę. Nie wiem czy jest to normalne i za kilka dni wszystko się zagoi. Czy jednak coś złego się tam dzieje.

Lek. Tomasz Budlewski

wskazana ponowna wizyta u lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie diagnostyczno terapeutyczne.
Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.