Jak radzić sobie z bolesnymi krostami?

Od dłuższego czasu mam problem z bolącymi krostami w nosie które pojawiają się w różnych miejscach mniej więcej co 1,5 tygodnia oraz na pośladkach. Po dokładnych badaniach i wyżynach u dermatologa który przepisał mi Dalcin problem znikł, ale niestety tylko na dwa miesiące. W tym momencie powrócił, na szczęście tylko w nosie. Z racji tego ze mieszkam na wyspach i w najbliższym czasie nie mam możliwości przyjazdu do kraju, a angielscy lekarze faszerują mnie erytromycyną która nie pomaga zastanawiam się czy mogę zażyć jeszcze raz Dalcin (mam jedno opakowanie w zanadrzu).

Lek. Paweł Szadkowski

Pana leczeniem powinien pokierować lekarz dermatolog. Stosowanie antybiotyków może przynieść czasową poprawę, ale nie gwarantuje trwałości efektu. Zależy to m.in. od rozpoznanej choroby. Najlepiej jeśli miałby pan jednego lekarza prowadzącego (dermatologa), który poprowadzi leczenie.