Jak radzić sobie z bolesnymi miesiączkami?

Od początku wystąpienia pierwszej miesiączki prawie każda przebiega u mnie bardzo boleśnie i obficie. Niekiedy tylko przebiega trochę łagodniej. Ból jaki się pojawia ogranicza wykonanie jakichkolwiek czynności przeważnie skulona i z lekami przeciwbólowymi cały ten czas spędzam na kanapie pod kocem.
Miesiączka jest u mnie już ponad 11 lat, podczas zwykłej kontrolnej wizyty u ginekologa mówiłam o tym ale lekarz stwierdził że tak jest często - jednakże jest to bardzo męczące co mam zrobić żeby ten ból był lżejszy?
Mam 27 lat, nie brałam nigdy żadnych leków hormonalnych ani antykoncepcji i nie rodziłam jeszcze. Co może mi pomóc?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Pierwszym krokiem w walce z bolesnymi miesiączkami powinna być próba ustalenia ich przyczyny. W tym celu należy przejść szczegółowe badania u specjalisty ginekologa.
W celu doraźnego łagodzenia bólu można stosować ciepłe, bądź zimne okłady na brzuch. Ciepła kąpiel przyniesie rozluźnienie mięśni. Ciężkostrawne potrawy mogą nasilać bóle. Leki łagodzące ból należy stosować z rozwagą, najlepiej po konsultacji z lekarzem.