Jak radzić sobie z brakiem popędu seksualnego przy leczeniu nerwicy?

Witam mam 20 lat. Mniej więcej rok temu miałem problem z nerwicą, przepisano mi cital z afobamem. Odczułem znacząco problem z popędem seksualnym oraz zanik orgazmu. Odstawiłem leki po 3 tygodniach i życie wróciło do normy. Problem pojawił się w niedzielę, znów przepisano mi cital. Biorę od 5 dni. Popęd seksualny zmalał, trudno mi się podniecic oraz nie mogę dojść do orgazmu. Mam brać cital regularnie bez przerywania. Co mam zrobić ? Nie mogę uprawiać seksu. Jakieś leki? Może odstawić cital?

Witam,
sugerowałbym jak najszybsze skonsultowanie się z psychoterapeutą. Jeżeli znajdzie Pan dobrego - pomoże Panu.
także w przypadku złagodzenia lub zapobiegnięcia objawom odstawiennym leków.
Pozdrawiam

Dzień dobry. Leczeniem właściwym nerwicy jest psychoterapia. Farmakoterapia jest leczeniem pomocniczym i wskazana jest w wybranych przypadkach, gdy np. pacjent boryka się z takimi objawami, które uniemożliwiają mu podjecie terapii. Jeżeli nie otrzymał Pan takiej informacji od lekarza prowadzącego lub otrzymał, ale nie podjął działań w tym kierunku, zachęcam Pana do skorzystania z wsparcia psychoterapeutycznego teraz. Pozdrawiam.