Jak radzić sobie z brakiem satysfakcji ze współżycia?

Witam, od pewnego czasu uprawiam seks ze swoja pierwsza partnerka ale niestety jej pochwa wydaje sie być dla mnie za luźną i nie odczuwam przyjemnosci i nawet tracę erekcje. Wcześniej się masturbowałem i czy możliwe jest z robiłem to zbyt mocno i teraz mam problemy z seksem ? Czy powinienem przestać to robić a może robić to lżej bez stymulacji pornografia czy tylko z myślą o partnerce? Nie mam problemu z erekcja podczas masturbacji ani przy porannych wzwodach więc to nie jest problem fizyczny.

Dzień dobry!

Tak, może być to kwestia utrwalonych nawyków masturbacyjnych, także związanych z przyzwyczajeniem do masturbacji.

Pozdrawiam!