Jak radzić sobie z brakiem wzwodu u 21 latka?

Witam, Jestem mężczyzną i mam 20 lat. Niedawno odbyłem swój pierwszy stosunek seksualny, ale niestety do udanych ciężko ten "pierwszy raz" zaliczyć. Mianowicie podczas stosunku ciężko było mi o erekcje. Kiedy z partnerką zdecydowaliśmy się na seks oralny to było tylko lepiej, ale tylko do czasu, ponieważ o wzwód penisa to moja partnerka miała trochę pracy, a gdy zaprzestała to erekcja szybko mijała. Nawet podczas seksu oralnego nie czułem przyjemności. A gdy udało się stawić penisa do pionu (po męczarniach moich i parterki) to zaczęliśmy seks klasyczny (z prezerwatywą), ale i tak długo to nie trwało, bo przyjemności nie czułem, a orgazmu nie dostawałem... Więc odpuściliśmy. Nie wiem co mam zrobić w takiej sytuacji. Czy przejmować się tym, czy nie? Dopowiem, że od jakiś dwóch tygodni w ogóle się nie masturbowałem, gdzie wcześniej robiłem to dosłownie codziennie. A podczas stosunku nie czułem mocnego stresu czy zdenerwowania (może był, ale bardzo mały). Nie ukrywam, że trochę się zaniepokoiłem całym zajściem, a nawet trochę boję się o przyszłość, bo jednak bardzo bym chciał mieć bogate życie seksualne i bez takich defektów jak przytoczyłem w mojej historii.

Opisywany przez Pana kłopot bardzo często towarzyszy pierwszym stosunkom seksualnym i ma podłoże stresowe (z Pana wiadomości wynika bowiem, że wcześniej kłopotów ze wzwodem Pan nie obserwował, dlatego nie biorę pod uwagę przyczyn medycznych).
Chcę Pana zapewnić, że to doświadczenie nie pozbawia Pana możliwości rozwinięcia bogatego życia seksualnego. Jedyne czego Pan potrzebuje, to cierpliwość i spokój. Zwłaszcza ze strony partnerki. Przed Państwem bowiem kolejne próby i zachęcam szczerze do ich podejmowania. Tak często jak to tylko możliwe. Proszę także rozmawiać z partnerką o jej potrzebach. Aby stresu było mniej proszę ustalić rodzaj pieszczot, które mogą Państwo stosować, kiedy wzwodu akurat nie ma. Wtedy zawsze będzie plan "b". A jeśli wzwód akurat będzie, to spróbujecie Państwo to wykorzystać.
Pozdrawiam i życzę dużo pomyślności!
seksuolog@grabowski.gr