Jak radzić sobie z brakiem zainteresowania innymi?

Witam. Mam problem od dłuższego czasu. Chodzi o relacjie typu związek. Wydaje mi się że ja nie potrafie tak w pełni kochać. Jak coś zdobywam to szybko się nudzie. Jak wiem że ktoś jest mna zainteresowany to prędzej czy puźniej tracę zainteresowanie. Albo jak dojdzie do całowania ( puźniej tracę i nie potrafie jak niektóre dziewczyny. Latać na przerwie do chłopaka. Przytulać się czy całować na korytażu. Co jest zemna nie tak?

Jest Pani jeszcze bardzo młoda :-) Ma Pani dużo czasu na zbudowanie bliskiej więzi. Może nie spotkała Pani właściwej osoby?
Niemniej jednak pojawił się lęk, a jak to zwykle bywa ma on coś ważnego do powiedzenia.Może za bardzo przejmuje się Pani tym, że koleżanki mają już partnerów i wpływa to na Pani poczucie własnej wartości? Może nie ma Pani dobrych doświadczeń na łonie rodziny, o tym jak budować związki? Ciekawe, czy potrafi Pani pielęgnować inne długotrwałe związki np. przyjaźnie? Potrzebowałabym trochę więcej informacji o Pani. Może się Pani wybrać na jednorazowe konsultacje do psychologa i psychoterapeuty by trochę więcej opowiedzieć o swoich obawach. Pozdrawiam najserdeczniej. Magdalena Bąk. Psychoterapeutka.net.pl

Witam Panią Serdecznie,

Z Pani opisu wnioskuję, że prawdopodobnie funkcjonuje Pani na zasadzie przyciągania i odpychania.

Może to być skutkiem Pani doświadczeń z przeszłości, czyli obawy przed bliskością i odrzuceniem.
Myślę, że pomocnym byłoby
przepracowanie tego tematu z psychologiem, w ramach NFZ-tu, do czego Panią mocno zachęcam.

Z życzliwymi pozdrowieniami,
irena.mielnik.madej@gmail.com