Jak radzić sobie z brakiem zapału do życia?

Witam od dziecinstwa dolega mi coś dziwnego. Mam poczucie jakby mój świat był nierealny nie widze uczuć na ludzkich twarzach wszystko jest jakby sztuczne. Nie mam też kontaktu własnym ciałem czuje się nawet patrząc w lustro jakby to był ktoś obcy. Do tego nie czuje żadnych emocji radości smutku itd nie czuje bodzców w ciele. A do tego dochodzi ta ciągła pustka w głowie. rak motywacji i zapału do życia wszystko robie jakby automatycznie jeśli stanie się coś przykrego to nie czuje smutku jesli wesołego to nie czuje radości. Jakiś czas temu dostałem zyban na rzucenie palenia i doznałem szoku widziałem emocje na ludzkich twarzach sprawiał mi radość widok ładnej dziewczyny. I pierwszy raz od niepamietam kiedy czułem smak potraw i zachwycałem się nim. Sprawiło mi przyjemnośc obejrzenie filmu w telewizjii. Ten stan niestety minoł po 2 dniach. Co to może być?

Zachęcam do zgłoszenia się do psychologa i/lub lekarza psychiatry. Zdiagnozowanie przyczyn opisanych objawów (np. zaburzenia osobowości, zaburzenia o podłożu organicznym i in.) pomoże w pokierowaniu odpowiednim leczeniem, by mógł Pan odzyskać poczucie bezpieczeństwa, siebie, poczucie sprawstwa, ale także poczucie sensu i radości życia.

Dzień Dobry panu,

Dziękuję Panu za zaufanie :)

Zasygnalizowane przez Pana symptomy, są wskazaniem do osobistej konsultacji diagnostycznej,
w Poradni Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki symptomatycznej oraz komplementarnego leczenia.

Proszę (już)nie czekać, samoistnie symptomy nie miną.

Serdeczności i tylko pomyślności Panu życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Witam Pana,
Nie wspomina Pan nic o tym, jaki tryb życia Pan prowadzi.
Co pamięta Pan z dzieciństwa?
Czy w Pana życiu wydarzyło się coś szczególnego?
Pana objawy wskazują na zespół depersonalizacji–derealizacji
oraz anhedonię
Depersonalizacja i derealizacja to zaburzenia dysocjacyjne,
które wyzwalają się w okresach bardzo dużego stresu
niechcianych emocji, traumatycznych wydarzeń
i / lub pod wpływem silnych lęków.
Bardzo często współwystępuje również z zaburzeniami lękowymi,
depresją kliniczną, chorobą afektywną dwubiegunową,
zaburzeniem obsesyjno-kompulsywnym, w napadach paniki
a także po traumatycznych przeżyciach w dzieciństwie.
Zdarza się, że w szczególnie obciążających sytuacjach
lękowych umysł, broniąc się przed poczuciem zagrożenia,
powoduje odcięcie od otaczającej rzeczywistości całkowicie
zniekształcając jej odbiór.
Przyczyną może być też alkohol czy narkotyki.
Anhedonia to brak odczuwania uczuć i emocji,
a przede wszystkim radości życia.
Zwykle występuje razem z depresją.
Żeby Panu pomóc, należy wnikliwie przyjrzeć się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Bardzo ważne jest, żeby Pana problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby jak najprędzej
rozpoczął Pan leczenie, psychoterapię.
Zachęcam Pana do skonsultowania problemu z lekarzem
psychiatrą i psychoterapeutą oraz do podjęcia
odpowiedniej psychoterapii, dzięki czemu odzyska Pan
równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl