Jak radzić sobie z brakiem zaufania do partnera?

Jestem z moim chłopakiem już prawie dwa lata ale nagle coś pęklo. Mało rozmów, tego wszystkiego co było na początku. Ostatnimi czasy zaczął mieć jakieś urojenia, podejrzenia. Te paranoje są okropne, np. ostatnio szliśmy ze znajomym i moim chłopakiem i nagle mój facet zaczął krzyczeć, że widzi jak ja tego kumpla podrywam. A nic takiego nie istniało, nawet nie rozmawialiśmy. On chcial przerwy i dałam mu ja ale po 2 dniach ja zakończyliśmy i dziś znowu się nagle uroilo, że wszystko udaje

Dzień Dobry Pani,

Mam zbyt mało info.

Bazując na Pani opisie, myślę, że wskazana byłaby taka zwyczajna rozmowa z osobą zaprzyjaźnioną, żeby mogła Pani zobaczyć Waszą relację z innej perspektywy.

Albo też umówić się na taką rozmowę z psychologiem-w ramach NFZ-tu lub prywatnie.

By mogła zainspirować również Pani chłopaka do takiej rozmowy ze specjalistą.

Życzę Pani zadbania o siebie,
Irena Mielnik-Madej

Zachęcam do podjęcia konsultacji psychologicznej. Specjalista zdiagnozuje rzeczywiste przyczyny trudności w relacji (mogą być chorobowe lub tez wynikające z kryzysu w związku) i zaproponuje możliwe sposoby działania. Warto to zrobić szczególnie, jeśli przyczyny trudności byłyby głębsze i wskazane było leczenie.

Witam, brak Pani bliskości, która była na początku związku. Partner stał się zazdrosny. Proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem, terapii par, jeżeli partner będzie chciał skorzystać z takiej formy pomocy lub skorzystać z terapii indywidualnej. Porozmawiać, zastanowić się nad swoimi potrzebami, nad Państwa relacją. Pozdrawiam serdecznie

Witam, Panią, opisuje Pani jak się zmienił Pani związek przez dwa lata. Zniknął gdzieś początkowy urok randkowania, stało się tak zwyczajnie. To normalny etap w związku, że dwie osoby przyzwyczajają sie do siebie, przestają się już prezentować od tej najlepszej strony i są bardziej sobą. Zauważyła Pani, że chłopak jest mocno zadrosny, co utrudnia normalne funkcjonowanie, trudno o tym rozmawiać, trudno wytłumaczyć, że nic się takiego z Pani strony nie dzieje. Proszę rozmawiać o tym z chłopakiem wtedy, kiedy nic się nie dzieje, o zadrości po prostu. Może dobrze byłoby się też zastanowić, czy da Pani radę być w związku z kimś bardzo zadrosnym bez powodu, bo to łatwe nie jest. Trzymam za Pania kciuki.