Jak radzić sobie z brakiem zaufania w związku?

Dzień dobry mam 28 lat z żoną jestem od 6 lat wychowujemy razem trujke dzieci w pewnym momencie musiałem zostawić rodzinę i wyjechać za granice wtedy zaczęło się wszystko sypac nie potrafiliśmy się dogadać wzajemne oskarżanie się o zdradę w pewny momencie zacząłem świrować jestem w Niemczech sam nie mam nikogo nawet Polaka z którym mógłbym o tym porozmawiać w momencie kryzysowym wróciłem by jeszcze raz spróbować to ratować ale niestety kwiaty wyznanie miłości i próba rozmowy nic nie dała żona nie chce bym ją dotykał bym z nią spał już nie mówi nawet do mnie zdrobniale tylko po prostu po imieniu pomuzcie co robić mi wydaje się może tylko wydaje że ona kogoś ma za każdym razem jak mnie od siebie odpycha choć wierzę jej że nikogo niema psychicznie nie daje już rady czy odpuscic ?

Witam, bardzo często dzieje się tak że wyjazd zagranicę jednego z małżonków powoduje pretensje i nieporozumienia. Dobrze jest zgłosić się do specjalistów: psychologa lub psychoterapeuty lub mediatora. Ci ludzie profesjonalnie, przy dużo większej ilości danych będą mogli pomóc przy rozwiązaniu problemu. Macie Państwo troje dzieci, te Wasze nieporozumienia najbardziej godzą w Wasze dzieci, bo to one tracą poczucie bezpieczeństwa. A może po prostu zrezygnować z pracy w Niemczech i wrócić do Polski i tu pracować? Awantury i obwinianie partnerki nic nie dają tylko powodują rozdrażnienie wewnętrzne. Trzeba byłoby z tym skończyć, ale do tego potrzebny jest mediator lub psycholog.

Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie,
Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl