Jak radzić sobie z chorobliwą zazdrością o partnera?

Jak poradzić sobie z chorobliwa zazdrością o partnera? Jestem zazdrosna. O inne kobiety na ulicy , o reklamy ... szaleje.. czuję że mam obsesję.

Witam Panią
Pani zazdrość oraz paniczny lęk przed zdradą partnera
spowodowane są zapewne niską samooceną
i być może przykrymi doświadczeniami z przeszłości.
Dlatego tak trudno Pani zaufać partnerowi.
Niepokojące myśli i skojarzenia, lęki przed zdradą
czy utratą partnera, poczucie dyskomfortu
spowodowane raczej wyobrażoną zdradą sprawiają,
że jest Pani podejrzliwa wobec partnera.
Powinna jednak Pani wiedzieć, że przesadna zazdrość
zniszczyła już wiele związków. Partner początkowo
spokojnie się tłumaczy, ale z czasem może mieć dość
bezpodstawnych podejrzeń i pretensji.
Jeżeli trudno Pani samej uporać się z zazdrością,
warto zwrócić się o pomoc do psychoterapeuty.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę
wewnętrzną, wzmocnić poczucie własnej wartości,
oraz odbudować zaufanie do świata, do ludzi i do partnera,
dzięki czemu odnajdzie Pani spokój i będzie Pani mogła
stworzyć satysfakcjonujący związek.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam,

zazdrość jest wskaźnikiem miłości, jednak w niektórych przypadkach jest chorobą.Jeśli nie potrafimy zaufać partnerowi, nie panujemy nad zachowaniem, niszczymy samych siebie i relacje z innymi. Każdą chorobę należy leczyć, w tym przypadku wskazana jest psychoterapia jako metoda leczenia.

Pozdrawiam serdecznie

Dobrym znakiem jest to, że zdaje sobie pani z chorobliwego charakteru swojej zazdrości. To pierwszy krok do zmiany. Warto zastanowić się nad kwestią samooceny (może trzeba ją wzmocnić?) i ewentualnego wpływu wcześniejszych doświadczeń na obecny związek. Może to pani zrobić na przykład podczas psychoterapii.

Elżbieta Grabarczyk
Pracownia Pomocy Psychologicznej SALAMANDRA
http://ppp-salamandra.blogspot.com/

Dobrym znakiem jest to, że zdaje sobie pan sprawę z chorobliwego charakteru swojej zazdrości. To pierwszy krok do zmiany. Warto zastanowić się nad kwestią samooceny (może trzeba ją wzmocnić?) i ewentualnego wpływu wcześniejszych doświadczeń na obecny związek. Może to pan zrobić na przykład podczas psychoterapii.

Elżbieta Grabarczyk
Pracownia Pomocy Psychologicznej SALAMANDRA
http://ppp-salamandra.blogspot.com/