Jak radzić sobie z chorobliwą zazdrością w związku?

Mam 36 lat jestem kobietą po rozwodzie, obecnie od pół roku w drugim małżeństwie. Moim problemem jest chorobliwą zazdrość o męża który od jakiegoś czasu stal się człowiekiem sukcesu. Ma dobrą pracę, grono kolegów i koleżanek które bardzo go lubią, pasję itd. Jestem z niego dumna ale czuję się przez to odrzucona i wiele razy zazdrosna z czym nie umiem sobie poradzić. Wszelkie próby rozmowy na ten temat kończą się kłótniami. Mąż uważa że szukam problemów na siłę a ja czuję że przestało mu zależeć.

Szanowna Pani,

zazdrość jest wskaźnikiem miłości, jednak w niektórych przypadkach jest chorobą.Jeśli nie potrafimy zaufać partnerowi, nie panujemy nad zachowaniem, niszczymy samych siebie i relacje z innymi. Każdą chorobę należy leczyć, w tym przypadku wskazana jest psychoterapia jako metoda leczenia.

Pozdrawiam serdecznie

Zachęcam do podjęcia konsultacji z psychologiem, psychoterapeutą. Nadmierna nieadekwatna zazdrość ma często źródła we wcześniejszych doświadczaniach czy zranieniach, a także może mieć źródła osobowościowe. Specjalista pomoże nie tylko zrozumieć głębsze przyczyny zazdrości, ale także przepracować je i budować związek oparty na poczuciu wartości, bezpieczeństwa i zaufania.

Witam Panią
Pani zazdrość oraz paniczny lęk przed zdradą partnera
spowodowane są zapewnie niską samooceną
i przykrymi doświadczeniami z przeszłości.
Dlatego tak trudno Pani zaufać partnerowi.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do chorobliwej zazdrości.
Niepokojące myśli i skojarzenia, lęki przed zdradą
czy utratą partnera, poczucie dyskomfortu
spowodowane raczej wyobrażoną zdradą sprawiają,
że jest Pani podejrzliwa wobec partnera.
Powinna jednak Pani wiedzieć, że przesadna zazdrość
zniszczyła już wiele związków. Partner początkowo
spokojnie się tłumaczy, ale z czasem może mieć dość
bezpodstawnych podejrzeń i pretensji.
Jeżeli trudno Pani samej uporać się z zazdrością,
warto zwrócić się o pomoc do psychoterapeuty.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu odzyskać spokój, równowagę
wewnętrzną, wzmocnić poczucie własnej wartości,
oraz uporać się z zazdrością, dzięki czemu będzie Pani
mogła stworzyć satysfakcjonujący związek.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, proszę skorzystać z rozmowy z psychologiem. Zastanowić się nad swoimi potrzebami, celami, jak urozmaicić swoje życie aby zamiast zazdrości odczuwać dumę z siebie oraz z partnera.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl