Jak radzić sobie z ciągłym lękiem?

Witam, mam na imię Sandra i mam 19 lat. Od jakiegoś roku borykam się z pewnym problemem, którego nie rozumiem. Otóż, zaczęłam się wszystkiego lękać. Kontroluje oddech, bicie serca, bo mam wrażanie, że zaraz coś mi się stanie. Boję się ciemności, muszę mieć chociaż trochę oświetlony pokój. Boję się ludzi mijanych na ulicach. Boję się sama siebie. Nie rozumiem swoich myśli. Boję się że zrobię komuś krzywdę, albo że zrobię krzywdę samej sobie. Czuję, że zaraz zwariuję i skończę w psychiatryku.

Witam Panią
Pani objawy wskazują na zaburzenia lękowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Bardzo ważne jest, żeby Pani problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby Pani jak najprędzej
rozpoczęła psychoterapię, gdyż Pani lęki mogą doprowadzić
do izolacji społecznej.
Mogą też pojawić się inne zaburzenia i problemy zdrowotne.
Dlatego zachęcam Panią do skorzystania z psychoterapii,
zanim lęk całkowicie zrujnuje Pani życie.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami lęków oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, objawy jakie Pani opisuje mogą wskazywać na zaburzenia lękowe, lęk uogólniony. Proszę skorzystać z konsultacji z lekarzem psychiatrą, psychologiem. Przesyłam link gdzie znajdzie Pani placówki NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/
Pozdrawiam serdecznie

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
nieprzyjemne objawy, które Pani wymieniła mogą należeć do grupy zaburzeń lękowych. Zachęcam do rozmowy z psychologiem/psychiatrą Taka osoba może Panią uspokoić, wesprzeć, ukierunkować proces terapeutyczny.
Powodzenia:)

Dzień dobry,
Objawy wskazują na obecność kilku zaburzeń lękowych. Konieczna jest dokładna diagnoza i jak najszybsze rozpoczęcie psychoterapii u odpowiednio wyszkolonego specjalisty. Objawy fizjologiczne, które Pani wymienia (serce, oddech) są związane z lękiem (najprawdopodobniej) i powinny ustąpić w wyniku psychoterapii. Polecam podejście poznawczo-behawioralne, które świetnie radzi sobie z zaburzeniami lękowymi. Zapraszam też do kontaktu, jeśli nie ma Pani takiego specjalisty w swojej okolicy. Pozdrawiam!