Jak radzić sobie z ciągłym strachem?

Dzień dobry.Potrzebuję chyba pomocy tylko nie wiem od kogo.Psychiatra?psycholog?Dużo przeszłam.Cesarka i zły stan dziecka.Dziecko zdrowe. Podejrzenie sm ale niepotwierdzone.Diagnostyka w kierunku chłoniaka- okazało się że to sarkoidoza.Wszystko w ciągu roku.Wiem, że ludzie doświadczają o wiele więcej i są bardziej zdystansowani.Ja sobie już nie radzę z lękiem.Zawsze mialam problem z nerwami (jako nastolatce zdiagnozowano nerwicę i depresję) dziś jest już źle.Strach mnie nie opuszcza. Co robić?

Witam Panią.
Jeżeli nie radzi sobie Pani z lękiem, to należy
niezwłocznie podjąć leczenie zaburzeń lękowych.
Proszę nie zwlekać, bowiem objawy będą się
nasilać i mogą prowadzić do pogarszania się
Pani stanu zdrowia psychicznego i fizycznego.
Mogą też pojawić się inne zaburzenia.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę
Pani problemu, dotrzeć do źródła Pani trudności
z opanowaniem emocji oraz Pani ciągłych lęków
i wynikających z tego konsekwencji i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani zrozumieć psychiczne konflikty
powstałe na przestrzeni życia oraz odzyskać
równowagę wewnętrzną i radość życia,
a także zdobyć umiejętność radzenia sobie
z emocjami, ze stresem i trudnymi sytuacjami,
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Dzień Dobry Pani,

Dużo się u Pani zadziało zdrowotnie...
Chcę Pani powiedzieć, że aż 90 % rzeczy, o których myślimy, że się wydarzą, po prostu nie wydarza się...

Sugerowałabym Pani kontrolnie kontakt z Poradnią Zdrowia Psychicznego, w ramach NFZ-tu lub prywatnie, gdzie po wstępnym rozpoznaniu specjalista zaproponuje Pani odpowiednie leczenie.

Życzę Pani tylko dobrych myśli,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam.
Opisuje Pani swoją trudną sytuację i pewne zachowania, które są źródłem silnego dyskomfortu. Permanentny stres może zakłócać funkcjonowanie układu nerwowego i ma negatywny wpływ na psychikę. Człowiek zestresowany staje się nerwowy, drażliwy, zły, łatwo go rozgniewać, ma poczucie braku kontroli nad własnym życiem, bezustannie się czegoś boi, spada poczucie wartości i wiara we własne umiejętności. Być może to sygnał, aby skupić się na sobie i zadbać o siebie. Spotkanie z psychoterapeutą może być właśnie czasem dla Pani, aby wyciszyć swoje emocje, poznać ich źródło.
Pozdrawiam serdecznie.
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl