Jak radzić sobie z ciągłym zmęczeniem i obniżonym nastrojem?

Witam. Od dłuższego czasu jestem ciągle zmęczona. Potrzeba snu jest tak silna, że utrudnia normalne funkcjonowanie. Rano nie potrafię się obudzić i wstać z łóżka, a wieczorem bardzo wcześnie usypiam. Jestem tak zmęczona, że przy książce lub oglądając film od razu zasypiam. Nie mam siły posprzątać w domu albo wykonywać innych potrzebnych rzeczy. Towarzyszy temu ciągły zły nastrój i poczucie bezsensu. Oprócz tego jestem stale na siebie zła o taki stan rzeczy. Czy mogę prosić o poradę?

Witam,

całkiem możliwe, że cierpi Pani z powodu zaburzeń nastroju, w związku z tym, zalecana jest szczegółowa diagnostyka i leczenie w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam serdecznie

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z lekarzem rodzinnym, zastanowić się z jakiego powodu może odczuwać Pani chroniczne zmęczenie. Czy może mieć to związek z poziomem stresu, wyczerpania lub obciążenia organizmu, z jakością snu, poziomem hormonów czy zaburzeniami depresyjnymi. Przyczyn może być wiele, warto wykluczyć przyczyny somatyczne i wtedy zwrócić się do psychologa.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl