Jak radzić sobie z ciężkim stresem?

Witam. Mam 34 lata od miesiąca żyje w głębokim stresie. Zaczęło się od tego ze u mamy wykryto torbiel na nerce i się zestresowałam ze ma raka. Potem zestresowałam się sobą ze mam pieprze i poszłam do dermatologa. Teraz byłam zrobić cytologię i ciagle boje się ze mam gdzieś raka. Ciężko mi funkcjonować i jeść. Ale jem. Boli mnie żołądek jestem apatyczna, nic mnie nie cieszy. Poprostu żyje w strachu. Co robić ?

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za zaufanie i za kontakt z Portalem Abc Zdrowie.
Wyzwania radzenia sobie ze stresem są ogólnie powszechne i są one
obecne w życiu Człowieka od zawsze.

Poziom stresu zwiększa się w trudnych sytuacjach, kiedy to ma się poczucie zagrożenia fizycznego, psychicznego i społecznego.
Postaram się napisać Pani, co jest istotne dla zrozumienia stresu, by sobie z nim radzić...

Jak radzić sobie ze stresem?
1. Poprzez zmianę własnej oceny sytuacji
2. poprzez zmianę własnej oceny siebie.
3. mieć świadomość, że pewnych wydarzeń, zdarzeń nie możemy przewidzieć i są one niezależne od Nas, chodzi o to, by potrafić je zaakceptować.
4. że nie mamy wpływu na czynniki fizyczne i biologiczne, bo są one od Nas niezależne.

Co może Pani zrobić dla siebie?
Podjąć takie aktywności, jak joga, tai chi, medytacja, relaksacja, umiarkowana aktywność fizyczna.

Podsumowując, zachęcałabym Panią do podjęcia (rozwojowej) terapeutycznej pracy, pod okiem Psychologa/Psychoterapeuty, by nabyła Pani skuteczne umiejętności radzenia sobie ze stresem.

Gdyby miała Pani życzenie takiej współpracy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pani tylko pomyślności w codzienności,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605