Jak radzić sobie z częstomoczem podczas stosowania leków psychiatrycznych?
Przyjmuje leki antydepresyjne po których często sikam. Nawet kilka razy w ciągu godziny, niestety nie mogę odstawić tych leków czy zmniejszyć dawki. Próbowaliśmy 3 razy z lekarzem, zawsze dochodziło do próby samobójczej. W ulotce są takie objawy uboczne jakie mam czyli częstomocz i nagle parcie. Miałam robione badania, usg, badanie moczu, byłam u urologa. Nie mam nowotworu, nerki pracują dobrze, nie mam infekcji. Lekarz coś mówił o lekach np Toviaz jednak ja boję się ich przyjmować, nie mam już nadziei na rozwiązanie tego problemu, jestem załamana. Czy leki które lekarz zapisze blokujące jakieś tam receptory będą pomocne skoro nadal biorę leki na depresję które wywołują problem??

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Możliwości leczenia dzieci autystycznych
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.
Witam Panią,
Przyczyną depresji są zarówno czynniki biologiczne,
jak też, a właściwie przede wszystkim, czynniki
psychologiczne oraz środowiskowe.
Oznacza to, że pomocy potrzebuje również Pani dusza.
Cierpienia duszy trudno wyleczyć samymi środkami
farmakologicznymi.
Jeżeli dolegliwości są wyjątkowo uciążliwe i utrudniają
normalne funkcjonowanie, można stosować leki,
np. antydepresanty.
Jednak leczenie farmakologiczne jest leczeniem
objawowym - leki nie leczą depresji i nie rozwiązują
problemu, jedynie tłumią objawy.
Żeby wyleczyć depresję trzeba poznać dokładnie
naturę Pani problemu, dotrzeć do jego źródła
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Podstawową i często wystarczającą formą leczenia neurastenii
jest psychoterapia.
Depresja jest w pełni uleczalna
na drodze odpowiednio dopasowanej terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy,
ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Odpowiednia psychoterapia przywróci Pani równowagę
wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie
Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl