Jak radzić sobie z depresją po utracie bliskiej osoby?

Witam serdecznie, Mam 23 lata i 10 lat temu zmarła mi mama i prawna opieke nade mna objela babcia, od kilku lat choruje na ciezka depresje i jestem przez babcie nie rozumiana. Czekam za terap Moim jedynym zrodlem dochodu jest renta rodzinna ale zeby ja otrzymywac musze sie uczyc a nie mam na to siły. Mogę się jeszcze zgłosic o pomoc do PCPR ale bardzo sie boje przyznac ze mam depresje, ze babcia bd probowala mnie ubezwlasnowolnic a ja chce zyc samodzielnie.. prosze o porade. Dziekuje i pozdrawi

Dzień dobry, proszę się nie bać szukać pomocy. Różne ośrodki pomocy zrozumieją Pani problem, na miarę możliwości pomogą. Być może ułatwią dostęp do specjalistów. To co najważniejsze to rozpoczęcie psychoterapii czyli walka z depresją. Kiedy odzyska Pani kontrolę nad sobą, zapewne uda się Pani poukładać wiele życiowych aspektów.
Pozdrawiam A.Pacia

WItam, rzeczywiście przepracowanie śmierci bliskiej osoby wymaga pomocy psychoterapeuty,
Psychoterapeuta określi też natężenie Pani depresji i jeżeli okaże się to nieodzowne skieruje Panią
do psychiatry w celu leczenia farmakologicznego.
Ważne aby te kroki nastąpiły szybko.
Poza tym depresja to nie jest wstydliwa choroba.
Pozdrawiam i życzę powodzenia i zdrowia