Jak radzić sobie z depresją u partnera?

Dzień dobry jestem z moim chłopakiem od pół roku. Oboje mamy 18 lat. Uprawiam z nim dosyć rzadko seks a od jakiegoś czasu w ogole i zaniechuje się nawet od pocałunków. Oczywiście całuję mnie i daje mi inne pieszczoty ale nie robi tego tak często jakbym tego chciała. Gdy go pytałam o co chodzi to sugeruje mi nimfomanie i zbyt wysokie libido. Gdy go pytałam o co chodzi to twierdzi że to nie jest moja wina i mu się podobam i mnie kocha i mu nie chodzi o mnie tylko stwierdził że po prostu nie ma ochoty i niektóre rzeczy po prostu się nudzą i że robię robię problem tam gdzie to nie ma. Ma depresję i podejrzenie aspergera. Przejmuje leki może mają związek z tą sprawą.

Lek. Paweł Szadkowski

Ciężko coś poradzić, nie znając dokładnego przebiegu choroby chłopaka, tego, jakie leki przyjmuje i od jak dawna. Zachowanie, które Pani opisała może, ale nie musi być związane z objawami choroby. Leki, jeśli dobrze dobrane, powinny pomagać, nie są raczej przyczyną zachowania chłopaka.